چیدمان و دکوراسیون

بررسی کاربردهای صندلی اپن در فضاهای مختلف از خانگی تا اداری

صندلی‌های اپن از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند که طی سال‌های اخیر به طرفداران آن‌ها نیز افزوده شده است. این صندلی‌ها به دلیل کاربردهای فراوان و همچنین فضای کمی که نیاز دارند، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. صندلی اپن گزینه مناسبی برای نشستن پشت جزیره یا اپن آشپزخانه است و به شما اجازه می‌دهد تا از فضای خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. تنوع در این صندلی‌ها بسیار بالا است که هرکدام می‌توانند کاربردهای خاص خود را نیز داشته باشند. در ادامه سعی می‌کنیم شما را بیشتر با این صندلی‌ها و عملکرد آن‌ها آشنا کنیم و به نکاتی که باید برای خرید صندلی در نظر داشته باشید، اشاره می‌کنیم.

صندلی‌های اپن براساس ارتفاع, عرض نشیمن، تعداد و نوع پایه‌ها و… به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند که با آگاهی در مورد این تفاوت‌ها می‌توانید بهترین گزینه را برای فضا و همچنین کاربرد خود خریداری کنید.

بهترین مکان‌ها برای استفاده از صندلی اپن

 1. خانه
 2. کافه و رستوران
 3. مطب های پزشکی
 4. نمایشگاه
 5. پذیرش
 6. سالن زیبایی
 7. محیط های اداری
 8. برنامه های تلویزیونی

زمانی که به این صندلی‌ها فکر می‌کنید، احتمالا صندلی‌هایی با ارتفاع بلند که در امتداد یک میز قرار گرفته‌اند را تصور می‌کنید. در حالی که این صندلی‌ها برای مصارف خانگی بسیار ایده‌آل هستند، اما طرح‌های فوق‌العاده‌ای دارند که می‌توان از آن‌ها برای کاربردهای دیگر نیز بهره گرفت. استایل این صندلی‌ها قابلیت تطبیق بالایی دارند و همین امر موجب شده تا آن‌ها را در مکان‌های بیشتری، از آنچه که تصور می‌کنید، مشاهده کنید. اکثر صندلی‌های اپن قابلیت تنظیم ارتفاع و چرخش 360 درجه‌ای دارد که آن را تبدیل به یک گزینه‌ چند منظوره می‌کند.

استفاده در خانه

اکثر صندلی‌های اپن در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و جلوه‌ای بسیار زیبا را به دکوراسیون داخلی شما می‌بخشند. می‌توان این صندلی‌ها را در اطراف آشپزخانه، جزیره، اپن یا در امتداد یک میز برای صرف صبحانه یا دیگر وعده‌های غذایی پیدا کرد. البته فعالیت‌های دیگری را نیز می‌توانید روی آن‌ها انجام دهید. به طور کلی این مدل از صندلی‌ها زیبایی شناسی بسیار شیکی را به محیط القا کرده که غیرقابل انکار است. البته تمامی این صندلی‌ها قابلیت تنظیم در ارتفاع نداشته و برخی از آن‌ها ارتفاعی ثابت دارند. ناگفته نماند که از مدل‌هایی که دارای چرخش 360 درجه‌ای هستند، می‌توانید برای کاربردهای دیگر مانند اتاق مطالعه، استودیو یا حتی پایه گلدان نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تزیین بالکن با 10 راه ساده و ارزان قیمت

کافه و رستوران

جای تعجبی ندارد که این صندلی‌ها در کافه یا رستوران‌ها مورد استفاده قرار گیرند، زیرا منشا اولیه آن‌ها کافه‌ها بوده‌اند و بعدها برای فضاهای دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند. زمان‌هایی که افراد به تنهایی به کافه یا رستوران مراجعه می‌کنند صندلی‌های اپن که در امتداد یک میز قرار دارند، بهترین مکان برای پذیرایی آن‌ها است، ضمن اینکه در فضای کافه یا رستوران شما نیز صرفه‌جویی می‌شود. در گذشته که افراد به کافه‌ها مراجعه کرده و از این صندلی‌ها استفاده می‌کردند، با کافی من ارتباط برقرار کرده و موجب می‌شد تا مشتریان ساعت‌های بیشتری در کافه بمانند و فروش نیز بالاتر برود. بنابراین از این صندلی‌ها برای کسب درآمد بیشتر استفاده می‌کردند. امروزه در سطح بسیار گسترده‌ای از غذاخوری‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها و… از این صندلی‌های تجاری استفاده شده و یک طراحی مدرنی را به فضا می‌بخشد.

 اقدامات پزشکی

بسیاری از دندانپزشکان، بینایی شناسان و تعداد زیادی از پزشکان روزانه از صندلی اپن استفاده می‌کنند. مدل‌های کم ارتفاع، پایه‌های پنج پره و تحرک چرخ‌ها به متخصصان این امکان را می‌دهد تا به راحتی اطراف بیمار خود حرکت کرده و به طور موثر به درمان آن رسیدگی کنند. اگر صندلی آن‌ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع باشد، این امکان را به متخصصین می‌دهد که بدون توجه به قد یا اندازه بیمار یک موقعیت راحت و ارگونومیک برای کار داشته باشند. به طور کلی صندلی اپن دسترسی را بهینه کرده و امکان رسیدگی را برای پزشکان راحت‌تر می‌کند.

 غرفه‌های نمایشگاهی

در غرفه‌های نمایشگاهی، از صندلی‌های اپن توسط نمایندگان فروش استفاده می‌شود. این صندلی‌ها به ارتباط آن‌ها با مشتریان کمک می‌کند. اگر نماینده‌های فروش روی صندلی بنشینند، زمانی که رهگذران از کنار آن‌ها رد می‌شوند به دلیل اختلاف قدی، نگاهی از بالا به نمایندگان انداخته و از کنار آن‌ها رد می‌شوند. اما صندلی‎های اپن به دلیل ارتفاع بلندی که دارند، موجب می‌شود تا نمایندگان فروش دقیقا در چشم مشتریان قرار گرفته که در نهایت ارتباط و فروش آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. غرفه‌داران به دلیل ظاهر مدرن و همچنین جذابیت از این صندلی‌ها استفاده می‌کنند که می‌تواند مانند یک هلال ماه مشتریان به سمت خود جذب کند.

ضمن اینکه می‌توان صندلی‌ها را در رنگ‌های متنوعی نیز خریداری کرده یا حتی آن را با محصولات و تجارت خود ست کنید تا تاثیرگذاری بیشتری برای فروش شما داشته باشد.

 قسمت‌های پذیرش

در اکثر اتاق‌های انتظار و همچنین میز پذیرش صندلی‌های اپن را می‌توانید ببینید. به عنوان مثال لابی هتل‌ها را در نظر بگیرید، جایی که پیشخوان اصلی معمولا بسیار بلند است. کارکنان از صندلی‌های اپن پشت این پیشخوان استفاده می‌کنند تا آن‌ها را هم سطح چشم مهمانان قرار دهد. ارتفاع بالا باعث می‌شود تا افراد و مراجعین مجبور نباشند از بالای پیشخوان به پایین نگاه کرده و با کارکنان ارتباط برقرار کنند. با استفاده از صندلی‌های اپن شرایط برای هر دو طرف مساوی بوده و مهمانان احساس می‌کنند که از آن‌ها به خوبی پذیرایی شده است.

سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها

در سالن‌های زیبایی نوع صندلی مورد استفاده، به فعالیت آن‌ها مانند ناخن، آرایش مو و… بستگی دارد. یک صندلی استاندارد برای این مکان‌ها باید یک تکیه‌گاه راحت برای مشتریان داشته باشد. صندلی‌های اپن به دلیل قابلیت تنظیم ارتفاعی که دارند به آرایشگران اجازه می‌دهند تا آن را با توجه به قد مشتری خود متناسب کرده و به راحتی بتوانند به کار خود رسیدگی کنند. ضمن اینکه به مشتریان نیز اجازه می‌دهند در فضای سالن راه آسانی داشته و بدون بلند شدن از روی صندلی جابجا شوند. درست است که صندلی‌های اپن برای سالن‌های زیبایی از کاربردهای بالایی برخوردار هستند، اما تنها دلیل استفاده از آن‌ها کاربردی بودن نیست. بلکه به دلیل طراحی مدرنی برای سالن‌ها محبوبیت دارند.

دکوراسیون داخلی و چیدمان برای یک سالن زیبایی اهمیت بسیار بالایی دارد، بنابراین صندلی‌های اپن می‌توانند انتخابی بسیار عالی و کاربردی باشند.

 کار و تجارت

از کارخانه‌ها، خطوط تولید و سالن‌های بسته‌بندی گرفته تا بانک‌، فرودگاه‌ و صندوق‌های فروشگاه‌‌ها از صندلی‌های اپن در طیف وسیعی استفاده می‌شود. این صندلی به هر کاربر اجازه می‌دهد که آن را براساس قد و اندازه خود تنظیم کرده و موقعیتی ارگونومیک را برای خود به دست بیاورد. این صندلی‌ها عملکرد کاری بهتری را به دنبال دارد، ضمن اینکه با چرخش 360 درجه‌ای محدودیتی در حرکت و فعالیت‌ها در طول روز برای کاربر ایجاد نمی‌کند. علاوه بر موارد گفته شده این صندلی‌ها برای افرادی که در صنعت خلاق هستند، مانند نقاش‌ها، خیاطان، معمارها و طراحان گرافیک که اغلب برای طراحی‌های خود نیاز به ارتفاع دارند، انتخابی ایده‌آل و مناسب است.

بیشتر بخوانید: بهترین چیدمان اتاق کنفرانس با ارزان ترین وسایل

 برنامه‌های تلویزیونی

صندلی‌های اپن در مجموعه وسیعی از برنامه‌های تلویزیونی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. از برنامه‌های گفتگو تا آزمون‌ها و مسابقات، استفاده از صندلی‌های اپن بسیار هیجان‌انگیز بوده و یک حس پر زرق و برقی را به بیننده القا می‌کنند. همچنین آن‌ها در سبک معاصر نیز بی‌رقب هستند و تاثیرات بسیاری را برای بیننده به دنبال دارند. از نظر بصری نیز بسیار دلپذیر هستند و به دلیل ارتفاع بلندی که دارند، مساحت بیشتری از تصویر را اشغال می‌کنند به طوری که فضای خالی باقی مانده بسیار ناچیز است. ضمن اینکه در برنامه‌های تلویزیونی که مجری برنامه ایستاده است، نشستن شرکت کنندگان روی صندلی باعث می‌شود که آن‌ها از نظر قدی برابر نباشند و اینگونه زیبایی شناسی و متعادل سازی برنامه به طور کلی به هم ریخته و برنامه جذابیت خود را از دست می‌دهد.

نکات طلایی برای خرید صندلی اپن

پیدا کردن صندلی اپن مورد نیاز که بتواند انتظارتان شما را نیز برطرف کند، می‌تواند کمی سخت باشد. اما چنانچه نکات مهم برای انتخاب را به خوبی درک کرده و آن‌ها را به کار بگیرید، هرگز با مشکلی مواجه نخواهید شد.

 • ارتفاع: ابتدا با یک اندازه‌گیری ساده تعیین کنید که صندلی اپن شما باید چه میزان ارتفاع داشته باشد. به خصوص اگر از صندلی‌های خریداری می‌کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع ندارند، حتما ارتفاع مورد نیاز خود را تعیین کرده و سپس برای خرید اقدام کنید.
 • فاصله بین صندلی‌ها: اگر به تعدادی صندلی اپن نیاز دارید و آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهید، حتما به فاصله‌ای که باید میان صندلی‌ها باشد، دقت داشته باشید. هر صندلی حداقل باید 15 سانتی متر با صندلی کناری خود فاصله داشته باشد. بنابراین فضای خود را اندازه گرفته و صندلی‌هایی انتخاب کنید که برای آن فضا مناسب باشند.
 • جنس و سبک: هرچند که تمامی این صندلی‌ها طراحی‌های مدرن دارند و برای سبک‌های جذاب این چنینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما قبل از خرید به دیگر دکوراسیون و همچنین اکسسوری‌هایی که در منزل یا محل کار خود داید، دقت کرده و از مدل‌ها و رنگ‌هایی خریداری کنید که با آن‌ها هماهنگی داشته باشد.
 • مدل: مدل‌های بسیاری برای این صندلی‌ها توسط طراحان در نظر گرفته شده که هر کدام از آن‌ها امکانات و قابلیت‌های خاص خود را دارند، اینکه به صندلی نیاز دارید که پایه‌ آن ثابت بوده، یا قادر به چرخش باشد و… کاملا به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد. بنابراین قبل از خرید حتما در مورد این موارد تصمیم‌گیری کنید.

جمع‌بندی

صندلی اپن کاربردهای بسیاری دارد و برای موارد متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از آن‌ها در منزل یا محل کار خود استفاده کرده و تجربه‌ای بسیار لذت بخش داشته باشید. البته فراموش نکنید که برای خرید آن‌ها نیز باید نکات مهمی را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *