چیدمان و دکوراسیون

دکوراسیون اتاق اداری کوچک با کمترین هزینه

طراحی دکوراسیون داخلی با این که یک شاخه‌ی بسیار جذاب است،‌ اما حساسیت‌های خاص خودش را دارد. چرا که طراحی دکوراسیون داخلی به نوعی یک علم و اصول برای نظم دادن و زیباتر کردن محیط و فضاهای مدنظرمان است. به عبارت دیگر، این تخصص طراحان است که از یک فضای کوچک، بهترین طرح و دکوراسیون را خلق کنند. اما نکات بسیار مهمی در این راستا وجود دارد که اشاره کردن به آن‌ها خالی از لطف نیست. با استفاده از برخی نکات مهم و ضروری می‌توان به راحتی دکوراسیون اتاق اداری کوچک را با کمترین هزینه انجام داد. ما در این مقاله قصد دارید به این موارد مهم اشاره کنیم و شما را با اصلی‌ترین نکات در این زمینه، آشنا کنیم. پس تا آخر این مطلب با ایرانیان چوب همراه باشید.

دکوراسیون اتاق‌های کوچک اداری

امروزه در همه‌ جای دنیا، بحث استفاده مطلوب از فضا، اولویت بیشتری پیدا کرده است. چرا که اکثر فضاهای کاری در ساختمان‌های اداری، نسبت به گذشته کوچک‌تر شده‌اند و در اینجا نیاز به علم طراحی برای برقرار کردن این توازن وجود دارد. با استفاده از راهکارهای طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان فضاهای کوچک را تبدیل به بهترین محیط‌های مطلوب کاری کرد. امروزه شرکت‌ها و اداره‌جات زیادی از همین روش برای محیط کاری‌شان استفاده می‌کنند. چرا که اکثر آن‌‌ها با توجه به تعداد کارکنان زیادی که دارند، معمولا مجبور به تقسیم بیشتر فضای داخلی‌شان هستند. برای مثال، ممکن است آن‌ها از پارتیشن‌های اداری متحرک و یا حتی از دیوارهای قابل حمل در فضای داخلی‌شان استفاده کنند تا بتوانند فضای بیشتری را به تمام کارکنانشان اختصاص بدهند.

بیشتر بخوانید: پارتیشن اداری متحرک و مدرن، جداکننده دیوارهای اداری قابل حمل

اصل مهم در دکوراسیون اتاق‌های کوچک اداری

مهم‌ترین اصلی که در دکوراسیون اتاق‌های کوچک اداری نقش حائز اهمیتی ایفا می‌کند، فضای خلوت‌ و به دور از شلوغی است. این موضوع هم برای خود افرادی که در این فضاها کار می‌کنند بسیار مهم است و هم تاثیر زیادی روی مراجعه‌کنندگان دارد. خودتان تصور کنید وارد یک فضای کوچک اداری شده‌اید که پر از وسایل انباشته شده روی میز اداری است. فضایی که پر از صندلی و میز بزرگ بوده و حس دلتنگی و به اصطلاح، خفگی به آدم القا می‌کند. در چنین فضایی هرگز نمی‌توان تمرکز لازم برای انجام امور اداری را داشت. از طرفی دیگر، این حس بد ممکن است به تمامی مراجعه‌کنندگان هم منتقل شود. در نتیجه، باید فضای داخلی اتاق کوچک اداری کاملا خلوت بوده و به سبک مینیمالیسم طراحی شود.

سبک مینیمالیسم چیست و چه تاثیری در فضای کوچک دارد؟

اگر بخواهیم به طور مفصل راجع به سبک مینیمالیسم صحبت کنیم، باید یک مقاله‌ی مجزا برای این موضوع اختصاص بدهیم. اما به طور خلاصه می‌توانیم بگوییم که سبک مینیمالیسم فقط پیرو سادگی و خلوت بودن در دکوراسیون فضای داخلی است. اصولا تمام فضاهایی که به سبک مینیمالیسم طراحی می‌شوند، بسیار خلوت‌تر بوده و سادگی در این فضاها موج می‌زند. همین امر باعث می‌شود تا شما حتی در کوچک‌ترین فضاهایی که به سبک مینیمالیستی طراحی شده است، احساس بسیار خوبی داشته باشید. از آنجایی که فضای اداری، حالت شخصی نداشته و افراد زیادی در آنجا رفت و آمد می‌کنند، بسیار مهم است تا این موضوع به طور کامل رعایت شود و فضای داخلی خلوت، ساده و کاملا مرتب باشد.

برای این کار شما می‌توانید از مبلمان اداری ساده‌تر و کوچک‌تر برای قرار دادن در چنین فضای اداری استفاده کنید. با این کار، هم هزینه‌هایتان بسیار پایین‌تر آمده و هم فضای داخلی‌تان خلوت‌تر می‌شود. برای مثال، اگر به ندرت مشتری یا میهمان ویژه به اتاق اداری‌تان می‌آید، نیازی به قرار دادن میز مخصوص پذیرایی در آنجا نخواهید داشت و می‌توانید آن را به راحتی حذف کنید. بهترین کار ممکن این است که دکوراسیون فضای داخلی کوچک‌تان را بر حسب اولویت‌های کاری‌تان انجام بدهید. تا هر چقدر که می‌توانید از مبل اداری که اندازه کوچک‌تری دارند و احتمالا ارزان‌تر از میز و صندلی اداری بزرگ‌تر هستند استفاده کنید. در نتیجه، خودتان هم مشاهده خواهید کرد که چه تغییرات عالی در دکوراسیون اتاق اداری کوچک‌تان به وجود خواهد آمد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق اداری کوچک با کمترین هزینه

رنگ روشن را دست کم نگیرید!

جالب است بدانید که انتخاب رنگ در فضاهای کوچک اداری نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. از لحاظ روانشناسی رنگ‌های تیره، حس خفگی و یا کوچک‌تر بودن فضا را به اکثر افراد القا می‌کنند. این موضوع را می‌توان در اکثر طرح‌های مینیمالیستی و مدرن به وضوح اشاره کرد. چرا که در آن‌ها اکثرا از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. حالا منظور ما این نیست که به طور کلی از رنگ‌های تیره استفاده نکنید، خیر. بلکه می‌خواهیم بگوییم که بهتر است اکثر رنگ‌های مبلمان اداری و یا دیوارهایتان روشن باشد و می‌توانید با استفاده از رنگ‌های خنثی و تیره در حد بسیار کم، یک تعادل بصری زیبایی در دکوراسیون اتاق اداری کوچک‌تان به وجود بیاورید.

سعی کنید همیشه فضای داخلی‌تان مرتب باشد

گاهی اوقات ممکن است شما به همین روشی که در بالا توضیح دادیم عمل بکنید و فضای داخلی‌تان را بسیار خلوت‌تر کنید. اما بسیاری از افراد بنا به مشغله‌های شغلی که دارند، ممکن است وسایل زیادی را روی میز کاری،‌ قفسه کتاب و حتی صندلی‌هایشان رها کنند. این موضوع باعث انباشته‌تر شدن وسایل غیرضروری در فضای داخلی و سرانجام شلوغ‌تر دیده شدن آن می‌شود. به همین دلیل ممکن است دکوراسیون داخلی اتاق کوچک اداری‌تان به دلیل شلوغ‌تر شدن،‌ جلوه بسیار بدی پیدا بکند. در نتیجه، بهتر است از قرار دادن وسایل اضافی روی میز و یا صندلی خودداری کرده و آ‌ن‌ها را در جای خودشان قرار بدهید. در ادامه به یک راه‌حل خوب برای قرار دادن وسایل دفتر کاری اشاره خواهیم کرد.

از کمدها و قفسه‌های مخفی استفاده کنید

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، طراحی خلاقانه یعنی استفاده کردن از کمترین فضاها به نحو احسن! برای مثال، در برخی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک، حتی از فضای زیرپله هم می‌توان استفاده‌های مفیدی کرد. حالا ممکن است اتاق اداری کوچک شما دارای فضاهای خالی و غیر قابل استفاده باشد که می‌توانید در آنجا از برخی کمدها و یا قفسه‌هایی که شکل دیوار هستند و با یک فشار ساده باز می‌شوند استفاده کنید. در چنین شرایطی، هم جای خالی که در اتاقتان موجود است، به نحو احسن استفاده می‌شود و هم این که می‌توانید یک جای مناسب برای قرار دادن وسیله‌های ضروری‌تان اعم از پرونده‌ها، قراردادها و… پیدا کنید.

از وایت‌برد دیواری و شیشه‌ای استفاده کنید

گاهی اوقات هزینه کردن برای وایت‌بردهای عریض و قابل حمل (چرخ‌دار) در محیط اداری کوچک، هم می‌تواند هزینه‌ بسیار گرانی داشته باشد و هم فضای داخلی‌تان را به شدت اشغال کند. پس زمانی که می‌توانید فقط با استفاده از یک شیشه روی دیوار گچی سفید، بهترین وایت‌برد را برای محیط اداری کوچک‌تان داشته باشید، چرا باید هزینه‌های بسیار زیادی برای نسخه‌های گران‌تر خرج کنید. استفاده از این نوع وایت‌بردها بسیار آسان‌تر بوده و هزینه کمتری هم دارد. فقط ممکن است برای قرار دادن ماژیک و یا پاک‌کن جای خاصی نداشته باشید که می‌توانید آن‌ها را در کشوی میزتان نگهداری کنید.

تابلوها و پوسترهای غیر مرتبط را حذف کنید

با این که دکوراسیون اتاق اداری کوچک، بسیار حائز اهمیت بوده و هر چقدر که فضای داخلی‌تان زیباتر باشد، به همان اندازه بهتر است، اما این موضوع نباید موجب شلوغ‌تر شدن دیوار اتاقتان شود. برخی از افراد ممکن است برای جلب توجه مشتریان و یا مراجعه‌کنندگانشان تابلوها و یا پوسترهای زیادی را روی دیوار بچسبانند. حتی در برخی از اداره‌ها ممکن است شاهد چسباندن برخی کلمات زیبا از افراد مهم و تاثیرگذار روی دیوار اتاق‌هایشان باشیم. در چنین شرایطی، افراد معمولا توسط دستگاه چاپگر خودشان اقدام به چنین کاری می‌کنند. با این که ذات این کار بسیار آموزنده و پسندیده است، اما از لحاظ ظاهری، نمی‌تواند زیبایی اتاق اداری کوچک‌تان را تضمین کند. در نتیجه‌، تا جایی که می‌توانید، سعی کنید تابلوها،‌ پوسترها و حتی نوشته‌های اضافی را از روی دیوار اتاقتان حذف کنید.

از گل و گیاه استفاده نمایید

گل و گیاه نماد سرسبزی، طراوت و زندگی است. استفاده از گیاهان سرسبز، هم زیبایی اتاق اداری‌تان را بیشتر کرده و هم اکسیژن بیشتری را برایتان تولید می‌کند. جالب است بدانید که در یک مطالعه گسترده، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که گیاهان گازهای سمی فضاهای اداری را گرفته و آن را خنثی می‌کنند. اما برای این کار نیازی به خریداری گل‌های بن‌سای که هم گران‌قیمت بوده و هم‌زمان زیادی به رسیدگی نیاز دارند، نخواهید داشت. بلکه می‌توانید از گل‌های ساده پتوس که هم برگ‌های بسیار زیبایی دارند و هم ارزان‌قیمت هستند استفاده کنید. گل‌های پتوس در محیط پرنور سریعا رشد کرده و نیازی به رسیدگی بیش از حد ندارند و اتاقتان را بسیار زیباتر و جذاب‌تر می‌کنند.

سعی کنید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید

طراحی یک کار کاملا تخصصی است که نیاز به راهنمایی گرفتن از افراد متخصص در این زمینه دارد. برای مثال، گروه ایرانیان چوب با بهره‌مند شدن از بهترین و مستعدترین طراحان، می‌تواند چنین خدماتی را در اختیار شما قرار بدهد. فقط کافیست که متراژ و شرایط اتاق اداری کوچک‌تان را با طراحان ایرانیان چوب در میان گذاشته، تا بهترین گزینه‌ها برایتان پیشنهاد شوند. شرایط خرید مبلمان اداری از مجموعه‌ی ایرانیان چوب هم بسیار آسان بوده و فقط کافیست که از طریق وب‌سایت این شرکت، اقدام به خرید آنلاین بکنید. هزینه حمل و نقل و ارسال مبلمان اداری هم کاملا رایگان بوده و حتی در صورت نیاز، بهترین افراد برای نصب رایگان مبلمان اداری‌تان در محل مدنظرتان حضور پیدا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *