مجله دکوراسیون داخلی ایران چوب

انواع صفحه کابینت، 17 انتخاب برای دکوراسیون آشپزخانه!

زمانی که به دنبال انواع صفحه کابینت هستید به خوبی می‌دانید که صفحه تاپس برای کابینت چقدر اهمیت دارد و بهتر است که از مدل‌ها و طرح‌هایی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی، بتوانند ترکیب و رنگ بندی زیبایی را با سایر اجزای آشپزخانه به همراه داشته باشد. این صفحه‌های کابینت بهتر است که دوام بالایی داشته باشند و لک پذیر نباشند، در کنار تمامی این‌ها بهترین صفحه کابینت، صفحه‌ای است که قابل شستشو باشد و در کنار زیبایی‌های منحصر به فردی که دارد بتوانند ارتباط بسیار خوبی را با سایر اجزای آشپزخانه داشته باشد تا در نهایت محیط بسیار خوبی را برای شما به ارمغان آورد. در ادامه می‌خواهیم به معرفی انواع صفحه کابینت بپردازیم و انتخاب‌های متنوعی را پیش روی شما قرار دهیم که می‌توانید با توجه به تمامی این‌ها تصمیم بگیرد که بهترین و مناسب‌ترین صفحه برای آشپزخانه شما کدام یک است.

صفحه کابینت سنگ مهندسی کوارتز

این گونه سنگ‌ها، ویژگی‌های بسیار خوبی دارند که از جمله این ویژگی‌ها را می‌توان به طول عمر طولانی و همچنین میزان مقاومت بالا در برابر ساییدگی و ضربه نام برد. همچنین این گونه سنگ‌ها آنتی باکتریال هستند و تنوع رنگی خوبی دارند و می‌توان گزینه‌های بسیار خوبی را برای انتخاب از بین آن‌ها در اختیار داشته باشید. ولی باید این نکته را در نظر بگیرید که این گل سنگ‌ها قیمت‌های بالاتری نسبت به بقیه دارند و تقریباً پرهزینه هستند اما در هر صورت به عنوان یکی از بهترین نوع صفحه‌ها شناخته می‌شوند.

صفحه کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین

بسیاری از آشپزخانه‌های مدرن از صفحه‌های کابینت از جنس سنگ مصنوعی کورین استفاده می‌کنند که ویژگی‌های بسیار خوبی دارد. از جمله این ویژگی‌ها را می‌توان به طول عمر زیاد و مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی دانست. در کنار تمامی این‌ها باید این نکته را بدانید که هزینه این گونه سنگ‌ها نسبتاً زیاد است و در کنار ویژگی‌هایی که دارند، ظاهری یکپارچه و بدون درز دارند که باعث می‌شود تا نگهداری از آن‌ها آسان باشد و مقاومت بسیار خوبی را داشته باشند. این گونه سنگ‌ها در آشپزخانه‌هایی به سبک مدرن کار می‌شوند. البته می‌توان از آن ها برای آشپزخانه‌های با سبک کلاسیک هم کار کرد؛ اما بیشتر برای آشپزخانه‌هایی با سبک مدرن کار می‌شوند. منتها قطعاً یکی از بهترین انتخاب‌ها برای صفحه کابینت می‌تواند صفحه‌هایی از جنس سنگ مصنوعی کورین باشد.

 صفحه کابینت مارمونایت

اگر به دنبال صفحه‌های کابینت با هزینه مناسب هستید قطعاً مارمونایت یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است و در کنار ویژگی‌های بسیار خوب آن با هزینه‌های مناسبی می‌توانید اقدام به تهیه آن کنید. این‌گونه صفحه‌ها از مواد اصلی کورین و کوارتز ایجاد شده‌اند و با توجه به این موضوع ویژگی‌های هر دو سنگ کورین و کوارتز را دارند. در کنار این‌ها این صفحه‌ها طرح‌ها و برجستگی‌های سطحی دارند که آن ها را بیشتر شبیه به سنگ‌های طبیعی می‌کند. اما ویژگی‌های منحصر به فرد و بسیار خوبی در مورد این گونه صفحه‌ها وجود دارد که باعث می‌شود به راحتی دچار خط و خش نشوند و مقاومت بالایی در مقابل مواد شیمیایی داشته باشند. با توجه به این توضیحات، صفحه کابینت مارمونایت دچار تغییر رنگ و لک نمی شود و می‌توانید در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی آن را در اختیار داشته باشید. ولی مهم‌ترین مزیتی که در کنار عمر طولانی و مقاومت بالا دارد این است که با هزینه‌های مناسب تری در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید ویژگی‌های صفحه‌های بالا را به صورت یکجا در اختیار داشته باشید.

صفحه کابینت SPL

یکی دیگر از بهترین‌ها برای انتخاب صفحه کابینت اس پی ال است که ویژگی‌های بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد که حس طبیعی و خوشایندی را ایجاد می‌کند. این صفحه‌ها طول عمر طولانی دارند و در برابر اسید، خط و خش و جذب رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند و به عنوان یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شوند. این نکته را هم بهتر است مد نظر داشته باشید که این‌گونه صفحه‌ها قیمت‌های تقریباً زیادی دارند و در کنار کیفیت بالا و کارایی بسیار خوب، نیاز است تا هزینه بالاتری را صرف آن کنید.

 صفحه کابینت از جنس سرامیک

زمانی که به دنبال انواع صفحه کابینت هستید، انتخاب‌های بسیار زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرد اما قطعاً یکی از صفحه‌هایی که با هزینه مناسب و تقریباً کمی در اختیارتان قرار می‌گیرد، صفحه‌هایی از جنس سرامیک است که آن‌ها هم در برابر مواد شیمیایی و گیاهان مقاوم هستند و هم طول عمر بالایی دارند. ولی در کنار این‌ها هزینه‌های تقریباً کمی را برای شما به همراه خواهند داشت.

 صفحه کابینت سنگ صابون

 صفحه کابینت سنگ صابون یکی از طرح‌های پرطرفدار و محبوب در بین سبک‌های کلاسیک است که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. این‌گونه صفحه‌ها کاربردهای زیادی دارند و می‌توان از آن‌ها در آشپزخانه‌هایی با سبک مدرن هم استفاده کرد. اما بیشتر از آن ها برای آشپزخانه‌هایی با سبک کلاسیک استفاده می‌شود. هزینه این صفحه‌ها نیز نسبتاً بالا است و مقاومت بالایی در برابر باکتری‌ها، مواد شیمیایی و لکه‌ها دارند و همچنین عمر طولانی نیز می‌توانند، داشته باشند.

 صفحه کابینت از جنس مس

 اگر به دنبال طراحی دکوراسیون آشپزخانه با سبکی قدیمی و خاص هستید، صفحه‌های کابینت از جنس مس می‌تواند به شما کمک کند و زیبایی خاص و ویژه‌ای را به آشپزخانه شما اعطا کند. این‌گونه صفحه‌ها ویژگی‌های بسیار خوبی دارند که از جمله این ویژگی‌ها را می‌توان به عدم لکه پذیری و طول عمر طولانی نام برد. در کنار این ویژگی‌ها این گونه صفحه‌ها به راحتی تمیز می‌شوند ولی هزینه نسبتا بالایی را برای شما به همراه خواهند داشت.

صفحه کابینت از جنس روی

معمولاً کمتر از این مدل‌ها استفاده می‌شود، چون در دراز مدت تغییر رنگ می‌دهند و ممکن است که این موضوع موجب نگرانی بسیاری از افراد شود. ولی آن‌ها طول عمر زیادی دارند که این تغییر رنگ در بلند مدت اتفاق می‌افتد. از ویژگی‌های خوب آن ها می‌توان به ضد میکروبی و همچنین مقاومت بالا اشاره کرد. در کنار این موضوع برای طراحی آن ها نیاز است تا هزینه زیادی را انجام دهید.

 صفحه کابینت گرانیت برای آشپزخانه

این مورد از جمله انواع صفحه کابینت است که بهتر است با دقت بالایی کار شود، چون در صورتی که به درستی نصب نشود در بلند مدت موجب آسیب پذیری آن می‌شود. اما مطمئناً با توجه به طرح‌ها و سبک‌هایی که این صفحه کابینت دارد، ظاهر فوق العاده شیک و لوکسی را به آشپزخانه شما می‌دهند. از جمله ویژگی‌های بارز‌ این صفحات می‌توان به مقاومت بسیار بالا در برابر گرما و طول عمر طولانی نام برد. در هنگام نصب نیز بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه این‌گونه صفحات متغیر و تقریبا بالا است.

صفحه کابینت ساخته شده با کاغذهای بازیافتی

بسیاری از طرفداران محیط زیست از این نوع صفحه‌های کابینت استفاده می‌کنند که از کاغذهای بازیافتی ساخت شدند. این گونه سنگ‌ها معمولاً ظاهر بسیار خوبی دارند و با هزینه‌های تقریبا متوسط در اختیار شما قرار می‌گیرند.

لمینت پلاستیک با رویه کابینت

بدون شک یکی از بهترین طرح‌هایی که می‌توان برای صفحه کابینت در نظر گرفت، استفاده کردن از لمینت پلاستیک با رویه کابینت است. این گونه صفحه‌ها چون از پلاستیک ساخته شده‌اند، بسیار انعطاف پذیر هستند و می‌توان به راحتی اشکال مختلفی را با استفاده از آن‌ها ایجاد کرد. به طور مثال در مکان‌هایی که نیاز است تا برش‌های صورت گیرد با استفاده از این صفحه‌ها چنین کاری بسیار بهتر انجام می‌شود و همچنین خاصیت ضد آب و تمیز شدن بسیار آسانی را دارند. صفحات لمینت پلاستیک با رویه کابینت طول عمر طولانی دارند و با هزینه‌های متوسط و تقریباً کمی می‌توان آن ها را در اختیار داشته باشید.

سیمان و شیشه بازیافتی

بازهم گزینه دیگری برای طرفداران محیط زیست وجود دارد که آن‌ها می‌توانند با استفاده از این نوع صفحه‌ها از مواد بازیافتی استفاده کنند. ترکیب این صفحه از سیمان و شیشه بازیافتی است که از لحاظ ظاهری بسیار زیبا و جذاب طراحی شده است. مقاومت بالای این نوع صفحه‌ها سبب می‌شود که کارایی و طول عمر بسیار زیادی را داشته باشند، اما در کنار این موضوع باید این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه آن‌ها تقریباً زیاد است.

صفحه کابینت سنگ مرمر

در بین انواع صفحه کابینت یکی از طرح‌هایی که پیشنهاد می‌شود از آن استفاده کنید، صفحه کابینت سنگ مرمر است که کارایی‌های متفاوتی را در آشپزخانه‌های با سبک مدرن یا کلاسیک دارد. این‌گونه صفحه‌ها ویژگی‌های قابل قبول و بسیار خوبی را دارند که سبب می‌شود تا ضمن زیبا و جذاب کردن محیط آشپزخانه کارایی بسیار خوبی را هم داشته باشند. طول عمر این گونه صفحات زیاد است و هزینه راه اندازی آن ها نیز تقریباً زیاد است.

صفحه کابینت بتنی برای آشپزخانه

برای بسیاری که به دنبال ارزان‌ترین صفحه کابینت هستند مطمئناً انتخاب صفحه کابینت‌های بتنی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. احتمالاً تا به حال به چنین موضوعی فکر نکرده باشید، اما قطعاً یکی از انتخاب‌های مناسب با قیمت خوب، می‌تواند انتخاب صفحه‌های بتنی باشد که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

 صفحه کابینت از جنس استیل ضد زنگ

در آشپزخانه‌های زیادی می‌توانید از این گونه صفحه‌ها استفاده کنید که خاصیت ضد زنگ و مقاومت در برابر حرارت را دارند و به راحتی تمیز می‌شوند و با داشتن خاصیت ضد لک به آسانی خراشیده نمی‌شوند. تنها باید این نکته را به یاد داشته باشید که در کنار اینکه هزینه راه اندازی این صفحه‌ها نسبتاً زیاد است، بیشتر مناسب آشپزخانه‌هایی با سبک مدرن هستند و توصیه می‌شود که از آن ها در آشپزخانه‌های با سبک کلاسیک استفاده نشود.

 صفحه کابینت از جنس چوب

 یکی دیگر از انواع مختلف صفحه‌های کابینت صفحه‌هایی هستند که از جنس چوب ساخته شده‌اند و می‌توانند با کابینت‌های ام دی اف ارتباط بیشتری را برقرار کنند. کیفیت این صفحه‌ها بسیار بالا است و با توجه به نوع چوبی که استفاده می‌کنید می‌تواند هزینه‌های نسبتاً زیادی را برایتان به همراه داشته باشد. این صفحه‌ها طول عمر قابل قبول و مقاومت تقریباً بالایی را دارند که همه این‌ها با توجه به نوع چوبی که در آن به کار برده شده متفاوت است.

صفحه کابینت ام دی اف یا اچ دی اف

 یکی از پرطرفدارترین انواع صفحه کابینت، صفحه‌های کابینت با جنس ام دی اف و اچ دی اف هستند. با توجه به قیمت‌های مناسبی که اینگونه صفحه‌های کابینت دارند، معمولاً طول عمر قابل قبولی دارند و مقاومت خوبی در برابر عوامل مختلف نیز دارند. اما با توجه به این که جنس آن ها از چوب است نمی توانند مقاومت زیادی در مقابل خراشیدگی داشته باشند ولی بدون شک یکی از پرطرفدارترین انواع صفحه کابینت که با قیمت‌های مناسبی در اختیارتان قرار می‌گیرد؛ استفاده کردن از صفحه کابینت ام دی اف یا اچ دی است.

 جمع بندی

 در این مقاله به بررسی انواع صفحه کابینت پرداخته شده و ۱۷ مدل آن ها مورد بررسی قرار گرفته که می‌توانید با توجه به بررسی‌هایی که در بالا انجام دادیم تصمیم بگیرید که کدام یک از این‌ها می‌توانند با سبک طراحی آشپزخانه شما هماهنگی بیشتری را داشته باشند. دقت کنید که هر کدام از این‌ها کارایی‌های منحصر به فرد و مفیدی را دارند که در صورت استفاده می‌توانند زیبایی بسیار خوبی را به آشپزخانه شما ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *