چیدمان و دکوراسیون

پارتیشن اداری متحرک و مدرن، جداکننده دیوارهای اداری قابل حمل

مطمئنیم برای شما هم پیش آمده که وارد یک دفتر کاری یا اداره‌ی بسیار شلوغ و بی‌نظم شده‌ باشید. در چنین مواقعی، هم خود کارکنان آنجا ممکن است تمرکز کافی برای انجام امور کاری‌شان را نداشته باشند و هم ممکن است حس خوبی به مراجعه‌کنندگان القا نشود. به همین دلیل، بسیاری از اداره‌جات ممکن است از پارتیشن‌های اداری برای تقسیم کردن بخش‌های مختلفشان استفاده کنند. پارتیشن‌‌های اداری و متحرکت می‌تواند بهترین وسیله برای تفکیک بخش‌های داخلی محیط‌های کاری باشد که مزایای بسیار زیادی هم دارد. ما در این مقاله قصد داریم به کاربرد پارتیشن‌های اداری و دیوارهای قابل حمل و مزایای آن صحبت کنیم. پس تا آخر این مطلب با ایرانیان چوب همراه باشید.

چرا استفاده از پارتیشن‌های اداری ضرورت دارد؟

تقریبا در زمان‌ها گذشته، معماری اکثر اداره‌جات به شکل قدیمی و پر از اتاق‌های مختلف بود. اما هر چقدر که معماری مدرن‌تر شد، دیگر کمتر خبری از دیوارهای مزاحم به چشم می‌خورد. حتی بسیاری از اداره‌های قدیمی هم، پس از بازسازی به شکل مدرن ساخته شدند و طراحان داخلی سعی کردند تا فضای بازتری را برای محیط‌های داخلی در نظر بگیرند. چرا که در چنین شرایطی تصمیم‌گیری برای تغییرات داخلی بسیار آسان‌تر می‌شود. لازم به ذکر است که اکثر این اماکن اداری به صورت اجاره‌ای در اختیار شرکت‌ها قرار داده می‌شوند. در نتیجه، ممکن است یک شرکتی تعداد کارمندان بیشتری داشته باشد و شرکت دیگری، از تعداد کارمندان کمتری برخوردار باشد.

این موضوع می‌تواند آزادی بیشتری در مورد چیدمان محل کار در اختیار شرکت‌ها قرار بدهد. یعنی از محل قرار گرفتن میز مدیریت گرفته تا تمام کارکنان، توسط پارتیشن‌ اداری متحرک و قابل حمل می‌تواند کامل در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته و بر اساس انتخاب آن‌ها، انجام شود. برای مثال، ممکن است برخی مدیران بنا به دلایل مختلف کاری، تمایلی به قرار گرفتن در کنار کارمندانشان را نداشته باشند. در چنین شرایطی می‌توانند محل دورتری را در فضای داخلی شرکت، با یک پارتیشن و یا دیوار جداکننده قابل حمل برای خودشان مشخص کنند. برعکس ممکن است بعضی دیگر از مدیران قصد داشته باشند نظارت بیشتری به امور کارکنانشان داشته باشند. در این شرایط هم می‌توان به راحتی میز مدیریتی را نزدیک میز کارکنان، با یک پارتیشن قابل حمل جدا کرد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اداری اتاق مدیریت باید چگونه باشد؟

ایجاد نظم و جلوگیری از شلوغ شدن فضای داخلی

با این که در بالا اشاره کردیم، اکثر فضاهای اداری، امروزه به سبک معماری مدرن و بدون دیوار ساخته می‌شوند، اما عدم وجود دیوار و فضای باز در شرکت‌ها دلیل بر این نیست که بی‌نظمی بیشتری در چنین محیط‌ها شکل بگیرد. به عبارتی دیگر، فضاهای باز از لحاظ بصری، بیشتر مستعد شلوغ شدن و بی‌نظمی هستند. چرا که شما به محض ورود به چنین فضاهایی شاهد میزهای متعددی خواهید شد که روی آن‌ّها وسایل بسیار زیادی قرار داده شده است. این موضوع به خصوص برای شرکت‌های خصوصی که مشتریان حساسی دارند، نمی‌تواند وجهه بسیار خوبی داشته باشد.

چرا که اکثر شرکت‌ّهای خصوصی روی مشتریانشان بسیار حساس هستند و از این طریق سودهای خوبی کسب می‌کنند. در نتیجه، جلب رضایت مشتری و یا تحت تاثیر قرار دادن آن‌ها می‌تواند اولویت برتر چنین شرکت‌هایی باشد. به همین دلیل است که چنین مراکزی هزینه‌های قابل توجهی صرف مبلمان اداری، میز اداری مدیریتی و یا صندلی اداری می‌کنند. چرا که هر چقدر وجهه‌ی محیط داخلی یک شرکت زیباتر، تمیزتر و از لحاظ بصری خلوت‌تر و منظم‌تر باشد، به همان اندازه تاثیرات خوبی روی مشتریان می‌گذارد. از این روی، می‌توان با اطمینان گفت که استفاده از پارتیشن‌های اداری متحرک به دلیل ایجاد نظم و جلوگیری از شلوغی در اداره‌ها و شرکت‌ها می‌تواند نقش بسیار مهمی در این راستا داشته باشد.

ایجاد حریم خصوصی برای کارکنان و مدیران

همه ما حتی در فضای اداری که بسیار عمومی‌تر است، نیاز به حریم خصوصی داریم. شاید افراد زیادی وجود داشته باشند که با قرار گرفتن در معرض دید و یا مرکز توجه، تمرکزشان را از دست داده و یا دست‌پاچه شوند. اما اگر محیط کاری‌شان فقط با یک پارتیشن متحرک از سایر کارکنان جدا شود، می‌توانند تمرکز بیشتری روی کاری که انجام می‌دهند داشته باشند. در واقع این موضوع حتی می‌تواند روی بهره‌وری بالای کارکنان هم تاثیر عالی داشته باشد. چرا که با بالاتر رفتن تمرکز کارکنان بدون شک بهره‌وری کل مجموعه هم بیشتر می‌شود. اما علاوه بر تمرکز کارمندان، بسیاری از مدیران شرکت هم نیاز به حریم خصوصی برای خودشان دارند.

بنا به دلایل مختلف، در برخی مشاغل، بسیاری از مدیران و مسئولان شرکت باید یک محیط کاملا جدا برای خودشان داشته باشند. این موضوع هم می‌تواند بنا به دلایل کاری بوده و هم بستگی به نوع شخصیت مدیران شرکت داشته باشد. در چنین شرایطی، به راحتی می‌توان با پارتیشن اداری و یا دیوارهای اداری قابل حمل یک حریم خصوصی کاملا عالی برای مدیران شرکت ایجاد کرد. چرا که ممکن است فضای داخلی شرکت دارای اتاق مناسب جهت قرار دادن میز مدیریتی را نداشته باشد. اما زمانی که شما فضای کافی دیگری در اختیار داشته باشید می‌‌توانید با استفاده از پارتیشن‌های اداری، برای خودتان بهترین محیط مدیریتی را خلق کنید و در آن انواع میز و صندلی‌ّ اداری را هم به راحتی قرار بدهید.

جلوگیری از صدای همهمه در فضای داخلی

از دیدگاه فیزیک صوت، جنس چوب و یا وجود متریال‌های دیگر در محیط‌های داخلی، به نوعی حکم متریال آکوستیک صدا را ایفا می‌کند. یعنی جلوی انعکاس صدا را گرفته و باعث می‌شود صدا و همهمه‌ی فضای داخلی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا بکند. یکی از مزایای پارتیشن اداری متحرک، جلوگیری از انعکاس صدا و در عین حال انتقال صدای کارکنان به یکدیگر است. این موضوع برتری بیشتری نسبت به اتاق‌هایی دارد که به سبک قدیمی با دیوارهای آجری و سیمان ساخته شده‌اند. چرا که در چنین فضاهایی کارکنان باید به صورت حضوری به اتاق و یا بخش‌های مربوطه مراجعه کرده و یا حتی‌الامکان با آنجا تماس تلفنی بگیرند. این در حالیست که اکثرا در فضاهای داخلی که توسط پارتیشن اداری متحرک و یا دیوارهای اداری قابل حمل تقسیم‌بندی شده‌اند، چنین مشکلی هرگز وجود ندارد.

در چنین فضاهایی تمامی همکاران و کارکنان شرکت، می‌توانند حتی از پشت دیوارهای اداری قابل حمل و پارتیشن‌های متحرک با یکدیگر صحبت کرده و به خاطر یک سوال و یا مسئله ساده میز کاری‌شان را ترک نکنند. از طرفی دیگر، همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، این پارتیشن‌ها جلوی همهمه صدا را به طور کاملا قابل قبولی گرفته و تاثیر بسزایی روی محیط داخلی بخش‌های اداری می‌گذارد. چرا که اکثر کارمندان بخش‌های داخلی هنگام صحبت کردن با تلفن و یا مراجعه‌کنندگانشان، یک همهمه کلی در محیط داخلی شرکت ایجاد می‌کنند. اما پارتیشن‌های متحرک، جلوی انعکاس صدا را تا حد قابل توجهی گرفته و از ایجاد همهمه و شلوغی بیش از حد در فضاهای داخلی، جلوگیری می‌کند.

قابل حمل بودن پارتیشن‌های اداری متحرک

در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که امروزه اکثر اماکن اداری به شرکت‌های مختلف اجاره داده می‌شوند. جالب است بدانید که حتی بیشتر بانک‌ها هم، با وجود سرمایه‌های بسیار بالا، ترجیح می‌دهند یک محیط اداری مناسب را اجاره کنند. یکی از نمونه‌های بارزی که می‌توان در آن‌ها پارتیشن‌های متحرک و یا قابل حمل را دید، بانک‌ها هستند. هر کدام از باجه‌های بانک‌ها توسط پارتیشن‌های مخصوصی جدا شده و کارمندان بانک در آنجا مشغول کارهای خودشان می‌شوند. در واقع محیط بانک‌ها در ابتدا مانند نمایشگاه‌های خودرو است که داخل آن بسیار بزرگ و بدون دیوار است. سپس بسته به نوع فضای داخلی و متراژ آن، مسئولان بانک تصمیم به چیدمان فضای داخلی می‌گیرند. معمولا پس از اتمام قرارداد بانک‌ها، تمام تجهیزات و حتی پارتیشن‌های اداری‌شان را با خودشان به محل جدیدتر می‌برند.

در واقع هزینه کردن برای دکوراسیون داخلی محیط‌های اجاره‌ای که قابل حمل نیستند، توجیه اقتصادی ندارد. اما برعکس، زمانی که تمام امکانات یک شرکت مانند تجهیزات کامپیوتر و… قابل حمل باشد، هزینه کردن روی چنین امکاناتی نه تنها غیرمنطقی نیست، بلکه برعکس، یک سرمایه برای شرکت به شمار می‌آید. این موضوع دقیقا برای پارتیشن اداری متحرک هم صدق می‌کند. چرا که شرکت‌ها با هزینه کردن برای پارتیشن اداری متحرک به نوعی روی دارایی‌شان سرمایه‌گذاری می‌کنند. چرا که هنگام نقل و انتقال به محلی جدیدتر دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی برای دکوراسیون داخلی نخواهند داشت. پارتیشن‌ اداری متحرک کاملا قابل حمل بوده و می‌تواند در محیط‌های دیگر هم، قابل تنظیم و یا تغییر باشد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق اداری کوچک با کمترین هزینه

هزینه و دردسر کمتر برای تقسیم فضای داخلی

فرقی ندارد محل کار شرکت اجاره‌ای باشد و یا خریداری شده باشد، زمانی که بخواهیم تغییرات کوچکی در دکوراسیون داخلی انجام بدهیم، همه چیز فرق خواهد کرد. اگر بخواهیم این تغییرات اساسی را با ایجاد دیوارهای گچی و ساخت‌ و سازهای پردردسر انجام بدهیم، بدون شک هم هزینه بیشتری باید صرف کنیم و هم کارکنان شرکت قادر به ادامه کارشان در یک محیط پر سر و صدا و یا پر از گرد و خاک و… نخواهند بود. بهترین گزینه در چنین شرایطی، استفاده از پارتیشن‌ اداری متحرک است. چرا که از این طریق می‌توان بدون دردسر و یا کوچک‌ترین مشکلی فضای داخلی را در کمترین زمان ممکن تقسیم‌بندی کرد. در این روش، شما نیازی به پرداخت هزینه‌های هنگفت برای مصالح، کارگر، معمار و… هم نخواهید داشت. چرا که فقط کافیست فضاهای مورد نظرتان را با پارتیشن‌های اداری جداسازی کرده و جلوی اتلاف زمان را برای کارکنانتان بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله راجع به نقش مهم پارتیشن‌ اداری متحرک و کاربردشان توضیح دادیم. معمولا دیوارهای اداری قابل حمل و پارتیشن‌ها علاوه بر ایجاد زیبایی ظاهری در محیط‌های داخلی، موجب سازماندهی و نظم بیشتر چنین فضاهایی می‌شوند. به همین دلیل، استفاده از پارتیشن اداری متحرک می‌تواند برای محیط‌های داخلی و اداری بسیار مناسب باشد. شما می‌توانید انواع پارتیشن‌های متحرک اداری و یا دیوارهای قابل حمل را از مجموعه‌ی ایرانیان چوب تهیه کنید. ایرانیان چوب با سال‌ها سابقه و تجربه در طراحی فضاهای داخلی و فروش انواع مبلمان اداری می‌تواند محیط داخلی شرکت‌تان را به بهترین شکل ممکن پارتیشن‌بندی کند. طراحی پارتیشن اداری متحرک، معمولا بسته به نوع فضای داخلی، سلیقه مشتری و موارد دیگر، توسط مجموعه ایرانیان چوب انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *