چیدمان و دکوراسیون

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت باید چگونه باشد؟

همه ما به خوبی می‌دانیم که مدیریت یک بار معنایی نسبتا سنگینی دارد. برای مثال، همه ما با شنیدن این کلمه یاد بهترین و موفق‌ترین مدیران جهان می‌افتیم. از این روی، زمانی که بحث دکوراسیون اتاق مدیریت به میان می‌آید، باید طراحی آن کاملا منحصربه‌فرد بوده و فرق زیادی با اتاق‌های دیگر همان مجموعه داشته باشد. در واقع اتاق مدیریت نمادی از کل شرکت، نوع فعالیت آن کسب و کار و به نوعی منعکس‌کننده‌ی کل مجموعه است. از این روی، دکوراسیون اداری اتاق مدیریت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. ما در اینجا قصد داریم راجع به مهم‌ترین مواردی که باید در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت رعایت شود صحبت کنیم،‌ پس با ایرانیان چوب همراه باشید.

استفاده کردن از طرح‌های کلاسیک

استفاده از مبلمان اداری که طرح کلاسیک دارند، می‌تواند برای اتاق مدیریت بسیار مناسب باشد. چرا که به طور کلی سبک کلاسیک بسیار باوقار بوده و برازنده‌ی اتاق‌ّهای مدیریتی است. از لحاظ روانشناسی و طراحی، سبک‌های کلاسیک به نوعی حالت اشرافی در ذهن مشتریان به وجود می‌آورند. این موضوع باعث می‌شود تا اکثر مشتریان و یا مراجعه‌کنندگان هنگام ورود به اتاق مدیریتی احساس کنند وارد جایی شده‌اند که از رتبه و یا سطح بالایی برخوردار است. معمولا برای این، کار از طرح‌های تیره در دیوارهای اتاق مدیریتی استفاده می‌شود. این طرح‌ها می‌توانند از جنس چوب‌های تیره رنگ جذاب و یا کاغذ دیواری باشند.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند نمای اتاق مدیریت را بیشتر به شکل کلاسیک در بیاورد، انتخاب مبلمان اداری بسیار مناسب و نزدیک به این سبک است. برخی از مبلمان‌های چرمی و به رنگ تیره (زرشکی، قهوه‌ای و…) بسیار مناسب سبک کلاسیک هستند و می‌توانند دکوراسیون اتاق مدیریت را به طور کلی متحول کنند. این موضوع فقط به انتخاب مبلمان مناسب ختم نشده و می‌تواند شامل برخی موارد دیگر هم بشود. برای مثال، می‌توان با انتخاب یک پرده بسیار موقر، فضای داخلی دکوراسیون اتاق مدیریت را به سبک کلاسیک نزدیک‌تر کرد. وجود چنین پرده‌ای می‌تواند در تعامل با مبلمان و رنگ دیوارها،‌ ترکیب بصری بسیار زیبایی را ایجاد کند. علاوه بر آن‌، می‌توان از وجود یک فرش بسیار زیبا و اعیانی هم برای این کار بهره‌مند شد.

استفاده از طراحی داخلی مدرن

طراحی داخلی مدرن یکی دیگر از مواردیست که می‌تواند بهترین گزینه ممکن برای دکوراسیون اداری اتاق مدریت باشد. اما باید در نظر داشته باشید که بهتر است ژانر کاری‌تان نزدیک به فضای مدرن باشد. برای مثال، این نوع طراحی دکوراسیون داخلی برای شرکت‌هایی مناسب است که در زمینه فروش گوشی‌های هوشمند و یا لپ‌تاپ و سایر محصولات مربوط به دنیای تکنولوژی، فعالیت می‌کنند. اما ویژگی دکوراسیون داخلی مدرن برای اتاق مدیریت با سبک کلاسیک بسیار متفاوت است. شاید بتوان اینطور گفت که این دو سبک، کاملا ضد و نقیض یکدیگر هستند. هر چقدر که در سبک‌های کلاسیک از رنگ‌های تیره و گرم استفاده می‌شود، برعکس در سبک مدرن از رنگ‌های روشن بهره گرفته می‌شود.

معمولا در سبک مدرن فضای داخلی دل‌بازتر بوده و دیوار نقش چندان مهمی ایفا نمی‌کند. در طراحی مدرن اصولا از سبک‌های مینیمالیسم پیروی می‌شود. بدین معنا که همه چیز باید در عین سادگی اجرا شود. این یکی از زیباترین الگوهای طراحی دکوراسیون مدرن برای اتاق مدیریت است. برای مثال، می‌توان از یک میز مدیریتی که رنگ روشن دارد استفاده کرد و روی آن هم نباید پر از وسایل متنوع و یا شلوغ و پلوغ باشد. اکثر افراد برای میز مدیریتی خود از کامپیوترهای All in one که بدون کیس است، استفاده می‌کنند. گاهی اوقات حتی دیوارهای دفاتر مدیریتی که به سبک مدرن است، از شیشه ساخته می‌شود. این موضوع را می‌توان حتی در بسیاری از فیلم‌های هالیوودی هم به وفور مشاهده کرد! هر چقدر که مبلمان اداری ساده‌تری انتخاب کنید، به همان اندازه اتاق مدیریت مدرن‌تر و زیباتری خواهید داشت.

انتخاب رنگ مناسب

این که دقیقا چه رنگی برای اتاق مدیریت انتخاب کنید، می‌تواند بسیار بحث‌برانگیز باشد. همان‌طور که می‌دانید از لحاظ روانشناسی رنگ‌ها مفهوم و معانی مختلفی دارند. پس باید رنگ‌هایی برای اتاق مدیریت انتخاب شوند که مفاهیم بهتری را به مشتریان و تمام کسانی که به آنجا مراجعه می‌کنند،‌ القا کنند. از طرفی دیگر، ایجاد تعادل بصری در رنگ‌های انتخاب شده هم، بسیار مهم است. یعنی شما نباید سعی کنید فقط از یک طیف رنگی ثابت در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت استفاده کنید. مثلا اگر قصد داشتید، از رنگ تیره در دیوارهای اتاق مدیریت استفاده کنید، باید سعی کنید این طیف رنگی را با مبلمان و یا پرده‌هایی که روشن‌تر هستند خنثی کنید.

به فضا توجه ویژه‌ای بکنید

گاهی اوقات بنا به دلایل مختلف فضایی که قرار است برای اتاق مدیریت اختصاص داده شود کوچک بوده و نمی‌توان کار خاصی برای آن انجام داد. اما از دیدگاه طراحان، با استفاده از طراحی خلاقانه می‌توان هر کار غیرممکنی را ممکن ساخت. این یک حقیقت است که می‌توان با استفاده از طراحی خلاقانه حتی با فضاهای کوچک هم کاری کرد که بزرگ‌تر از چیزی که هستند به نظر برسند! برای مثال، نباید از تعداد زیادی مبلمان اداری در داخل فضاهای کوچک استفاده کرد. یک اتاق مدیریت که متراژ کوچکی دارد باید با دقت چیدمان شود. یعنی نباید در آن از میز مدیریتی بسیار بزرگ و یا تعداد زیادی صندلی‌ اداری استفاده کرد. هر چقدر فضای داخلی چنین اتاق‌هایی خلوت‌تر باشد، به همان اندازه بهتر خواهد بود.

در مورد اتاق مدیریتی که متراژ بیشتری دارد، آزادی عمل‌مان هم بهتر خواهد بود. چرا که می‌توان از بهترین مبلمان مدیریتی در چنین اتاق‌هایی استفاده کرد. برای مثال،‌ می‌توان فضای بیشتری را به یک میز مدیریتی بزرگ و بسیار جذاب اختصاص داد. در چنین شرایطی، هم می‌توان جلسه‌های متعددی را در آنجا و در میان کارکنان برگزار کرده و هم این موضوع وجهه‌ی بسیار خوبی برای تمام کسانی که به اتاق مدیریت مراجعه می‌کنند،‌ خواهد داشت. در اینجا می‌توان به راحتی از صندلی‌های مختلفی هم استفاده نموند و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت. البته طراحی چنین محیطی با متراژ بیشتر، کاملا بستگی به خلاقت طراح آنجا برای اجرای طرح‌های خلاقانه و بی‌نظیر خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق اداری کوچک با کمترین هزینه

نورپردازی مناسب

نورپردازی یکی دیگر از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مواردیست که باید در دکوراسیون اتاق مدیریت رعایت شود. کاملا صادقانه بگوییم، شما حتی اگر بهترین و گران‌قیمت‌ترین مبل اداری دنیا را داشته باشید اما نورپردازی مناسبی داخل اتاق مدیریت‌تان وجود نداشته باشد، باز هم تاثیر چندانی در دکوراسیون داخلی‌تان نخواهد داشت. در واقع این نورپردازی مناسب است که به همه چیز معنا می‌بخشد. به طور کلی، وجود یک نورپردازی مناسب و درخور اتاق مدیریت می‌تواند جلوه‌ی فضای داخلی‌تان را متحول کند. در نظر داشته باشید که فضای اتاق مدیریتی‌تان نباید زیاد تاریک و نه بیش از حد روشن باشد. نور فضای داخلی‌تان باید به نوعی باشد که هنگام جلسات نه خودتان و نه کسانی که در آنجا حضور دارند را اذیت کند!

یکی از بهترین روش‌ها برای نورپردازی، استفاده کردن از نور طبیعی است. اگر اتاق مدیریت شما دقیقا در نقطه نورگیر و بسیار خوب قرار دارد، می‌توانید آن را از نور طبیعی آفتاب تامین نمایید. علاوه بر این که نور خورشید تاثیر بسزایی روی انرژی و بالاتر رفتن سطح ویتامین D و همچنین جلوگیری از افسردگی دارد،‌ می‌تواند نور محیط داخلی‌تان را به نحو احسن تامین نماید. اما پیشنهاد می‌کنیم حتما برای پنجره‌هایتان پرده‌های مناسبی تهیه کنید. چرا که گاهی اوقات نیاز خواهید داشت فضای داخلی اتاق مدیریت‌تان را تاریک کنید تا به راحتی از ویدئو پروژکتور استفاده نمایید.

از کجا مبلمان اداری باکیفیت تهیه کنیم؟

خرید مبلمان اداری باکیفیت برای بسیاری از افراد کار سخت و زمان‌بری است. از آنجایی که مدیران برتر زمان زیادی برای از دست دادن ندارند، بهترین روش انتخاب مبلمان اداری برای آن‌ها می‌تواند خرید آنلاین از یک وب‌سایت معتبر و مطمئن باشد. چرا که رانندگی در اوج ترافیک و سر زدن به فروشگاه‌های بسیار شلوغ در دوران کرونا کار نسبتا سختی بوده و ارزش انجام دادنش را ندارد. اما زمانی که بتوانید تمام محصولات مورد نظرتان را توسط یک وب‌سایت آنلاین خریداری کنید،‌ ماجرا به طور کلی فرق خواهد کرد.

یکی از نمونه‌های بارزی که می‌توان به آن اشاره کرد، فروشگاه اینترنتی ایرانیان چوب است. شما می‌توانید با استفاده از این فروشگاه اینترنتی در کمترین زمان ممکن خریدهای خود را انجام داده و بدون پرداخت هزینه حمل و نقل، تمام مبلمان اداری‌تان را در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید. نصب همه محصولات ایرانیان چوب کاملا رایگان بوده و بهترین افراد این مجموعه، کار نصب و راه‌اندازی مبلمان اداری، پارتیشن‌های قابل حمل و… را انجام می‌دهند. تنها کاری که شما باید انجام بدهید، نظاره کردن و لذت بردن از فضای داخلی‌تان خواهد بود که به لطف مبلمان اداری ایرانیان چوب زیباتر از قبل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پارتیشن اداری متحرک و مدرن، جداکننده دیوارهای اداری قابل حمل

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم راجع به دکوراسیون اداری اتاق مدیریت و ویژگی‌های اصلی آن توضیح بدهیم. همان‌طور که در اینجا خواندید اتاق مدیریت می‌تواند طراحی بسیار متفاوتی داشته باشد و این موضوع به موارد بسیار متعددی نظیر ژانر کاری، سلیقه فردی و… بستگی خواهد داشت. اما با رعایت کردن مواردی که در بالا ذکر کردیم، شما قادر خواهید بود بهترین اتاق مدیریت را برای مجموعه‌ی خودتان داشته باشید. از طرفی دیگر، می‌توانید برای تهیه کردن انواع مبلمان اداری از طریق ایرانیان چوب اقدام کرده و بدون کوچک‌ترین دردسری آن‌ها را در محل مورد نظرتان دریافت کنید.

1 دیدگاه در “دکوراسیون اداری اتاق مدیریت باید چگونه باشد؟

  1. نویسنده ایرانیان چوب گفت:

    ممنون از پاسخ شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *